Raport IT Manager of Tomorrow 2023

W 2023 roku już po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was raport analizujący rolę i wyzwania współczesnego Managera IT. Raport został stworzony w oparciu o badanie przeprowadzone na grupie osób zarządzających obszarami IT. Składa się on z wyników tego badania, przeanalizowanych przez nasz zespół oraz grupę ekspertów.

Pobierz raport

Partnerzy raportu

 

INVEST IN POMERANIA-1-1 INVEST IN POMERANIA-1-2 WEBCON LOGO DellTech_Logo_Prm_Blue_rgb Bosch_symbol_logo_black_red_PL High_Resolution-JPG 72 dpi (RGB)-Logitech_RGB_black_LG-1 Danone logo ServiceNow_logo_RGB_BL_WasabiGreen softserve log ing hubs poland logo conlea logo transparent-1-1 GSK_Logo_Full_Colour_RGB (2) logo ovhcloud square ing logo fujitsu logo-1 allegro logo PeopleCert logo GFT_Logo_RGB business_link logo 1 SAFe logo

Organization Architect, People, Business czy Tech Leader?

Od ponad 10 lat wspieramy managerów IT i ich organizacje w rozwoju, osiąganiu celów i poprawie efektywności. W raporcie chcemy z jednej strony ocenić, gdzie jako grupa zawodowa w tym momencie jesteśmy, a z drugiej strony stworzyć narzędzie, które pozwoli każdemu managerowi zweryfikować poziom swojego rozwoju w porównaniu z innymi osobami pracującymi w branży.

 

Zawartość raportu

 

Rozdział I
Kim jest IT Manager of Tomorrow?

W związku z nieustającym rozwojem technologii branża IT w kontekście pozyskiwania nowych pracowników nadal nie uległa nasyceniu. W związku z tym roku na rok pracuje w niej coraz więcej osób, a co za tym idzie, zmienia się też charakterystyka tej grupy w kontekście wieku pracowników, ich płci czy doświadczenia. Aby zebrać dane również na ten temat, nasze badanie rozpoczęliśmy od pytań dotyczących właśnie tych kwestii.

itmt raport 2023 rozdział 1
 

Rozdział 2

Rok 2022 z perspektywy Managera IT

Mówi się, że jedyne, czego można być w życiu pewnym, to zmiana. To stwierdzenie szczególnie trafnie odnosi się do branży IT, która ze względu na szybki postęp technologiczny, zmienia się praktycznie każdego dnia.

itmt raport 2023 rozdział 2
 

Rozdział 3 

Plany i wyzwania Managerów IT na 2023 rok

W tej części raportu skupiliśmy się na wejściu managerów IT w rok 2023. Zapytaliśmy ich, wobec tego o ich bieżące cele oraz wyzwania, a także o to, w jakiej widzą się obecnie roli i jakie kompetencje planują w tej chwili rozwijać. W tej części poruszyliśmy też kwestię zarządzania członkami zespołu znajdującymi się w kryzysie psychicznym, a także kwestię wpływu różnic pokoleniowych na funkcjonowanie zespołów IT. Na koniec tej części raportu zapytaliśmy również naszych managerów o wpływ recesji na realizację wyznaczonych im celów.

itmt raport 2023 rozdział 3

Komentarze ekspertów

Raport został wzbogacony o komentarze ekspertów. Są one nie tylko oceną wyników ankiet, ale także, a raczej przede wszystkim, szerszą perspektywą naszych specjalistów, na dane zagadnienie. Warto pochylić się nad nimi szczególnie.

 

Raport ITMT 2023 (2)

 

Inicjatorem oraz autorem raportu jest Fundacja Conlea, która od 8 lat, poprzez konferencje, meet-upy i społeczność online, łączy managerów i profesjonalistów IT, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce.

Autorzy komentarzy

Grzegorz Sztandera-2

Grzegorz Sztandera

Project Manager / Service Owner @ MakoLab
Anna Sroka (2)

Anna Sroka

SAP SDM i IT Service Manager @ Natek
Michał Kowalski-1-1

Michał Kowalski

Data Analytics Global GSC E2E Manager @ 3M
Jakub Gromek-min-1-1

Jakub Gromek

Enterprise Account Executive @ ServiceNow
jakub.westfalewski

Jakub Westfalewski

Senior Manager, Engineering @ Allegro
Sebastian Drzewiecki-2-1

Sebastian Drzewiecki

VP & Country Manager @ SoftServe Poland
_Łukasza Semeniuk-min-1

Łukasz Semeniuk

Dyrektor Handlowy @ WEBCON
Sebastian Dydek (1)-min-1-1

Sebastian Dydek

Interim Manager | Strategy & Digital Transformation Expert | IT Business Partner
Kasia Karpińska-min

Katarzyna Karpińska

Head of Engineering Area Onet, Onet Poczta @ Ringier Axel Springer Tech