Skip to the main content.

Raport IT Manager of Tomorrow 2023

W 2023 roku już po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was raport analizujący rolę i wyzwania współczesnego Managera IT. Raport został stworzony w oparciu o badanie przeprowadzone na grupie osób zarządzających obszarami IT. Składa się on z wyników tego badania, przeanalizowanych przez nasz zespół oraz grupę ekspertów.

Pobierz raport

Partnerzy raportu

 

INVEST IN POMERANIA-1-1 INVEST IN POMERANIA-1-2 WEBCON LOGO DellTech_Logo_Prm_Blue_rgb Bosch_symbol_logo_black_red_PL High_Resolution-JPG 72 dpi (RGB)-Logitech_RGB_black_LG-1 Danone logo ServiceNow_logo_RGB_BL_WasabiGreen softserve log ing hubs poland logo conlea logo transparent-1-1 GSK_Logo_Full_Colour_RGB (2) logo ovhcloud square ing logo fujitsu logo-1 allegro logo PeopleCert logo GFT_Logo_RGB business_link logo 1 SAFe logo

Organization Architect, People, Business czy Tech Leader?

Od ponad 10 lat wspieramy managerów IT i ich organizacje w rozwoju, osiąganiu celów i poprawie efektywności. W raporcie chcemy z jednej strony ocenić, gdzie jako grupa zawodowa w tym momencie jesteśmy, a z drugiej strony stworzyć narzędzie, które pozwoli każdemu managerowi zweryfikować poziom swojego rozwoju w porównaniu z innymi osobami pracującymi w branży.

 

Zawartość raportu

 

Rozdział I
Kim jest IT Manager of Tomorrow?

W związku z nieustającym rozwojem technologii branża IT w kontekście pozyskiwania nowych pracowników nadal nie uległa nasyceniu. W związku z tym roku na rok pracuje w niej coraz więcej osób, a co za tym idzie, zmienia się też charakterystyka tej grupy w kontekście wieku pracowników, ich płci czy doświadczenia. Aby zebrać dane również na ten temat, nasze badanie rozpoczęliśmy od pytań dotyczących właśnie tych kwestii.

itmt raport 2023 rozdział 1
 

Rozdział 2

Rok 2022 z perspektywy Managera IT

Mówi się, że jedyne, czego można być w życiu pewnym, to zmiana. To stwierdzenie szczególnie trafnie odnosi się do branży IT, która ze względu na szybki postęp technologiczny, zmienia się praktycznie każdego dnia.

itmt raport 2023 rozdział 2
 

Rozdział 3 

Plany i wyzwania Managerów IT na 2023 rok

W tej części raportu skupiliśmy się na wejściu managerów IT w rok 2023. Zapytaliśmy ich, wobec tego o ich bieżące cele oraz wyzwania, a także o to, w jakiej widzą się obecnie roli i jakie kompetencje planują w tej chwili rozwijać. W tej części poruszyliśmy też kwestię zarządzania członkami zespołu znajdującymi się w kryzysie psychicznym, a także kwestię wpływu różnic pokoleniowych na funkcjonowanie zespołów IT. Na koniec tej części raportu zapytaliśmy również naszych managerów o wpływ recesji na realizację wyznaczonych im celów.

itmt raport 2023 rozdział 3

Komentarze ekspertów

Raport został wzbogacony o komentarze ekspertów. Są one nie tylko oceną wyników ankiet, ale także, a raczej przede wszystkim, szerszą perspektywą naszych specjalistów, na dane zagadnienie. Warto pochylić się nad nimi szczególnie.

 

Raport ITMT 2023 (2)

 

Logo LMIT

Inicjatorem oraz autorem raportu jest Fundacja Let’s Manage IT, która od 8 lat, poprzez konferencje, meet-upy i społeczność online, łączy managerów i profesjonalistów IT, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce.

Autorzy komentarzy

Grzegorz Sztandera-2

Grzegorz Sztandera

Project Manager / Service Owner @ MakoLab
Anna Sroka (2)

Anna Sroka

SAP SDM i IT Service Manager @ Natek
Michał Kowalski-1-1

Michał Kowalski

Data Analytics Global GSC E2E Manager @ 3M
Jakub Gromek-min-1-1

Jakub Gromek

Enterprise Account Executive @ ServiceNow
jakub.westfalewski

Jakub Westfalewski

Senior Manager, Engineering @ Allegro
Sebastian Drzewiecki-2-1

Sebastian Drzewiecki

VP & Country Manager @ SoftServe Poland
_Łukasza Semeniuk-min-1

Łukasz Semeniuk

Dyrektor Handlowy @ WEBCON
Sebastian Dydek (1)-min-1-1

Sebastian Dydek

Interim Manager | Strategy & Digital Transformation Expert | IT Business Partner
Kasia Karpińska-min

Katarzyna Karpińska

Head of Engineering Area Onet, Onet Poczta @ Ringier Axel Springer Tech