Skip to the main content.

Let's Manage IT Live

Różnorodność. Siła napędowa zespołu IT 

 

Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2023, godz. 15:00


Różnorodność zespołów to obecnie jedno z kluczowych zagadnień, z którymi mierzą się managerowie, szczególnie w branży IT. Dlatego podczas spotkania z cyklu Let’s Manage IT Live porozmawialiśmy o szansach jakie daje inkluzywność zespołów.

Zapytaliśmy naszych ekspertów w jaki sposób wykorzystać to zjawisko i przekuć w realną wartość dla zespołu. Porozmawialiśmy również o drugiej stronie medalu, czyli wyzwaniach, które rodzi różnorodność.

Obejrzyj nagranie

Zapytaliśmy o różnorodność w kontekście:

 
Wieku
 
Płci
 
Pochodzenia

Rozmowę z Izabelą Gęsicką, Dominiką Kotułą oraz Adamem Gacą przeprowadzi Daniel Kuźba

 

Izabela Gęsicka

Director, Established Products& Support, R&D Tech at GlaxoSmithKline @ GSK

W świecie IT od 18 lat, podczas których zdobyła szerokie doświadczenie w zarządzaniu kontraktami i usługami, projektami,  klientami i interesariuszami. Zajmowała się też wsparciem krytycznych systemów biznesowych, planowaniem i testowaniem odzyskiwania po awariach oraz planowaniu ciągłości działania biznesu/usług. Od samego początku pracuje w globalnych zespołach, aktualnie zarządza prawie 100-osobowym zespołem międzynarodowym. Jest odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii dla swojego działu, aktywnie działa na rzecz rozwoju i wsparcia kobiet w GSK, a ostatnio prowadzi też grupę skupioną wokół działań budowania wizerunku GSK Tech.

Izabela Gęsicka-1
 

Dominika Kotuła

Head of HR & Administration @ Blue Media S.A.

Head of HR. Zbudowała dział personalny w Blue Media. Gdy dołączyła do firmy 18 lat temu pracowników było kilkunastu, obecnie spółka liczy ponad 250 osób. W 2022 roku otrzymała tytuł Bizneswoman Roku w konkursie Sukces Pisany Szminką w kategorii „Organizacja Przyjazna Rodzinie”. Była także finalistką konkursu „Top HR Biznes Partner Roku” organizowanym przez Polish Society for Training & Development (PSTD) w 2016 roku.

Holistyczne podejście oraz dbanie o różne strefy życia pracowników są dla niej ważnym elementem budowania strategii personalnej. Uwielbia dzielić się doświadczeniami podczas wystąpień oraz zajęć ze studentami studiów podyplomowych. Ukończyła Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej oraz controlling personalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Dominika Kotuła-Gibas-1-1
 

Adam Gaca

Head of Managed Services & CloudOps @ Future Processing

Konsultant, ekspert ITSM i zwolennik technologii chmurowych z 16-letnim doświadczeniem w świecie IT.
Posiada głębokie zrozumienie zarządzania usługami i procesami z licznymi sukcesami w tym obszarze. Wspiera organizacje w migracji do chmury oraz transformacji w celu poprawy wydajności, odporności i oszczędności kosztów.


Jako Head of Managed Services stawia czoła konwencjonalnemu myśleniu i wdraża innowacyjne rozwiązania w celu doskonalenia poziomu usług. Dzięki solidnemu zapleczu InfoSec, efektywnie dobiera środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych i usług. Jest zaangażowanym i nastawionym na wyniki profesjonalistą, który odczuwa dumę z pomagania organizacjom w osiąganiu ich celów dzięki technologii, procesom i ludziom.

 
Adam Gaca-1
 

Daniel Kuźba

Enterprise Architect @ Future Processing

Przez ponad 15 lat swojej kariery zawodowej skupiał się na współtworzeniu wartości z klientami poprzez współpracę, rozwijanie ludzi i procesów, budowanie skutecznych zespołów i organizacji we współpracy z biznesem i klientami. Miał okazję brać udział i przyczynić się do transformacji cyfrowej w różnych rolach i branżach rynkowych.

Aby budować szczere i trwałe relacje z biznesem i klientami w tym czasie, opracował unikalny zestaw umiejętności, aby być gotowym na wyzwania dzisiejsze i przyszłe: budowanie zespołów i rozwijanie ludzi, zdolność technologiczna, inteligencja emocjonalna, w tym skuteczna komunikacja, aktywne słuchanie i taktyczna empatia poznawcza, przywództwo przez przykład, rozwój i realizację strategii, umiejętności rozwiązywania problemów zastosowanych do złożonych, skomplikowanych i chaotycznych domen.

Dumny mąż i ojciec, zawsze dążący do utrzymania harmonii w życiu i pracy.

Daniel Kuźba-min-1

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.