Skip to the main content.

Let's Manage IT Live

Międzypokoleniowa komunikacja w pracy. Jak lepiej się porozumieć? 

 

Spotkanie odbyło się 4 listopada 2022, godz. 11:00

 

Podczas spotkania z cyklu Let’s Manage IT Live porozmawialiśmy o potrzebach i oczekiwaniach zawodowych poszczególnych pokoleń i zauważalnej różnicy w podejściu do pracy. Zdefiniowaliśmy priorytety pracowników ze względu na generację, a co najważniejsze podpowiedzieliśmy jak różnorodność wiekową w zespole przekuć w ogromny atut.

Obejrzyj nagranie

Obecnie na rynku pracy spotykają się aż trzy różne generacje:

 
Pokolenie X
 
Millenialsi
 
Generacja Z

Różnice między przedstawicielami poszczególnych pokoleń to coś zupełnie naturalnego. Są one zauważalne zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Dlatego efektywna komunikacja międzypokoleniowa to jedno z codziennych wyzwań managerów, niezależnie od branży.

Rozmowę z Elizą Stasińską przeprowadził Wojciech Wereszko.

 

Eliza Stasińska

IT director & CTO@SSC w mBank

 

Doświadczona menadżerka IT. Posiada ponad 15-letnią praktykę w świecie IT, zarówno w dziale tworzenia oprogramowania, jak i w działach utrzymaniowych i infrastrukturalnych. Jest liderką inicjatyw o budżetach 10 mln+, zarządzającą zespołami i menadżerami.

Specjalizuje się w stawianiu inicjatyw od zera oraz w ewolucyjnej reorganizacji obszarów, które szukają lepszej współpracy z biznesem. Wykorzystuje do tego podejście zwinne, w którym agile jest narzędziem do osiągania celów organizacji. Jest wysoko zorientowana na sukces, którego wyznacznikiem jest wspólne osiąganie wartości biznesowej z klientem.

Eliza-Stasińska-e1646752686570
 

Wojciech Wereszko

Twórca i właściciel True Leader Wojciech Wereszko, były oficer Jednostki Wojskowej GROM i Formoza, przywódca, praktyk w zakresie planowania i motywowania.

 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, kierunku Dowodzenie Pododdziałami oraz Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii na kierunku Zarządzanie Systemami Produkcyjnymi, ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze dowodzenia i kierowania ludźmi oraz planowania i zarządzania projektami szkoleniowymi. Wiedzę zdobywał dowodząc Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej w ramach Międzynarodowych Morskich Sił Kontroli Dostaw (MIO MIF 2000/2001) oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, planując i organizując proces szkolenia w zakresie bojowego wykorzystania operatorów jednostek specjalnych.

Przez siedem lat kierował wydziałem szkolenia, był komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych Jednostki Wojskowej GROM.

Obecne zainteresowania koncentruje na obszarach związanych z przywództwem, w tym budowaniu efektywnych zespołów zadaniowo – projektowych (z wykorzystaniem metodologii FRIS i Facet5), zarządzaniem i oceną ryzyka w projektach i programach, budowaniem długofalowych strategii biznesowych, zarządzaniem procesami produkcyjnymi oraz wsparciem procesów HR oraz mentoringiem i coachingiem kadry zarządzającej.

Wojciech Wereszko

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.