Skip to the main content.

Let's Manage IT Live

Jak zatrzymać talenty w firmie w dobie zjawiska Great Resignation

 

Spotkanie odbyło się 27 października 2022, godz. 11:00

 

Wspomniana „wielka rezygnacja” to ostatnimi czasy popularne hasło funkcjonujące w wielu branżach. Jako organizatorzy konferencji IT Workplace of Tomorrow 2023, której jednym z tematów przewodnich jest pozyskiwanie i utrzymywanie talentów, nie mogliśmy przejść obok tego „buzzwordu” obojętnie.

Obejrzyj nagranie

Do rozmowy zaprosiliśmy dwoje ekspertów, aby zapytać ich między innymi:

 

Czy masowe odchodzenie z pracy to na pewno nowe zjawisko?

 

Co tak naprawdę kryje się pod hasłem Great Resignation?

 

Gdzie szukać genezy masowej rezygnacji?

Celem spotkania było określenie wyzwań i roli managerów w dobie zjawiska Great Resignation, a także wypracowanie antidotum na zrezygnowanie pracowników.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Kozakiewicz, a jego gośćmi byli Aleksandra Kulga oraz Sebastian Drzewiecki.

 

Krzysztof Kozakiewicz

CEO @ Let's Manage IT

Współzałożyciel i Wiceprezes spółki Conlea. Pomysłodawca i Prezes Fundacji Let’s Manage IT. Trener i konsultant ITSM z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wdrażał i doskonalił procesy operacyjne i taktyczno-strategiczne w firmach z sektora bankowego oraz lotniczego. Absolwent ekonomii i programu MBA. Spędził ponad 1000 godzin w salach szkoleniowych. Pasjonat sportu.

krzysztof krzysiek kozakiewicz
 

Aleksandra Kulga

HR Manager | Coach IC | Trener Biznesu

Head of Humans Resources @ Siemens Digital Logistics

 

Od przeszło 10 lat jest związana z branżą HR, gdzie wspiera managerów oraz liderów w zarządzaniu zespołami, jak również pracowników w ich rozwoju. W swojej karierze zawodowej miała okazję pracować w firmach zróżnicowanych pod względem wielkości jak i profilu działalności.

Obecnie odpowiada za politykę personalną w jednej ze spółek Siemensa, zlokalizowaną we Wrocławiu. Jest również przedsiębiorcą, gdzie prowadzi procesy rozwojowe dla firm technologicznych, uczestniczy w programach mentoringowych oraz wspiera specjalistów w wejściu na ścieżkę liderską.

W pracy świetnie sprawdza jej się łączenie umiejętności analitycznych z kompetencjami interpersonalnymi. Wspieranie liderów w zakresie komunikacji, efektywnego działania, uwalniania potencjału oraz poszukiwania alternatywnych możliwości daje jej satysfakcję zawodową oraz poczucie spełnienia. Uwielbia dzielić się wiedzą, prowadzi zajęcia z zakresu HRM na studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz udziela się licznie w konferencjach, webinarach, współpracuje z organizacjami wspierającymi kompetencje kobiet na rynku pracy.

A.Kulga zdj-min
 

Sebastian Drzewiecki

VP, Country Manager @ Softserve

Sebastian Drzewiecki - dd 20 lat kieruje zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijał firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jest dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.


Chętnie angażuje się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działa w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.


Po godzinach realizuje autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami.


Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Sebastian Drzewiecki-2-1

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.