Skip to the main content.

Let's Manage IT Live

Jak rekrutować i zatrzymać seniorów IT w organizacji?

 

Spotkanie odbyło się 22 marca 2023, godz. 15:00

Rosnące zapotrzebowanie na branżowych specjalistów to jedno ze współczesnych wyzwań świata IT. Konkurencyjny rynek, pandemia, firmy zagraniczne oferujące pracę w pełni zdalną – to elementy, które utrudniły rekrutowanie doświadczonych pracowników.

Jak zatem rekrutować na stanowiska seniorskie, a potem utrzymać "seniora" w organizacji?

Obejrzyj nagranie

Podczas spotkania poruszyliśmy m.in.:

 
Jakie są najczęstsze błędy, jakie popełniają firmy, próbując zatrudnić "seniorów"?
 
Jakie są najlepsze sposoby na przyciągnięcie i zatrzymanie "seniorów"?
 
Jakie rodzaje szkoleń i rozwoju zawodowego są najbardziej wartościowe dla "seniorów"?
 
Co jeszcze można zaoferować poza wyższym wynagrodzeniem?

Rozmowę z Krzysztofem Pajszczykiem, Tomaszem Manugiewiczem oraz Michałem Kowalskim przeprowadził Marek Zieliński

 

Krzysztof Pajszczyk

Director of Software Engineering @ GSK, R&D

Engineering Director w GSK, w dziale badań i rozwoju leków. Prowadzi zespół ponad stu osób zaangażowanych w tworzenie i rozwój oprogramowania niezbędnego podczas pierwszych etapów badań nad nowymi lekami. Skupiony zarówno na nowych technologiach, jak i na rozwoju osobistym wszystkich członków zespołu. Pracuje w branży ponad 12 lat i obecnie pasjonuje się strategicznym zarządzaniem dużymi organizacjami. Prywatnie fan ultra-maratonów rowerowych oraz żeglarstwa.

Krzysztof Pajszczyk-min-1-1
 

Tomasz Manugiewicz

General Manager @ Grand Parade
 

General Manager polskiego oddziału firmy Grand Parade. W sercu inżynier. Z pasji mówca. Swoje prelekcje prowadził na jednych z największych konferencji branży IT w Europie, również w roli „Keynote” spikera. Występował dla takich marek jak Devoxx Belgium, AgileTourLondon, Agile Central Europe, DevDays Europe i wielu innych.

Od 2006 roku związany z branżą IT. Pracował jako Engineering Manager, a na początku swojej drogi będąc programistą Java tworzył jedną z pierwszych w Polsce bankowość internetową. Pracował też dla międzynarodowych korporacji, w tym z sektora bankowego i telekomunikacyjnego. Mieszkał w Wiedniu oraz w Toronto.

Tomek to entuzjasta Agile i Executive Coach. Swoją pierwszą agilową transformację przeprowadził w 2009 roku. Zgłębia zagadnienie budowania zaufania i wpływu relacji międzyludzkich na proces produkcji oprogramowania. Tomek uwielbia narciarstwo i żeglarstwo. Współpracuje również z Akademią Górniczo-Hutniczą, jako wykładowca, wspierając młodych inżynierów w ich drodze do świata IT.

Tomasz Manugiewicz
 

Michał Kowalski

Data Analytics Global GSC E2E Manager @ 3M

Michał jest Globalnym Managerem ds. rozwiązań end-to-end z obszaru Data & Analytics, który skutecznie zarządza dwoma zespołami developerów. Pierwszy zespół jest odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań związanych z cyfryzacją Global Service Centers w zakresie D&A - GSC Digitalization. Druga część zespołu to globalni liderzy techniczni, którzy odpowiadają za szeroko pojętą pracę z danymi w firmie 3M.
 
Michał posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu procesami, pracy projektowej oraz zarządzaniu zespołami rozproszonymi z wykorzystaniem metodologii zwinnych, w których posiada certyfikat Scrum Mastera. W swoim wolnym czasie Michał jest entuzjastą przenośnego high-endowego sprzętu audio, graczem, zapalonym rowerzystą oraz tatą. Używanie technologii i wprowadzanie nowych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie to dla niego jedna z największych pasji.

 

 Michał Kowalski-1
 

Marek Zieliński

Director of Software Engineering @ GSK

Marek kieruje zespołem odpowiadającym za rozwój, wdrażanie i utrzymanie oprogramowania, które pomaga firmie GSK w opracowywaniu nowych szczepionek i leków w trakcie trwania badań klinicznych. Biegły w budowaniu i prowadzeniu międzynarodowych zespołów, projektowaniu złożonych rozwiązań informatycznych oraz zarządzaniu usługami IT używanymi przez użytkowników na całym świecie.

Poza wykształceniem informatycznym, Marek jest też absolwentem programu Executive MBA Poznań – Atlanta. Okazjonalny prelegent na konferencjach. Po godzinach miłośnik literatury faktu, nowych technologii oraz tworzenia sztuki multimedialnej.

marek_zielinski_hires-1

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.