Skip to the main content.

Let's Manage IT Live

AI-pocalypse: Automatyzacja, sztuczna inteligencja i przyszłość IT Operations

Spotkanie odbyło się 31 sierpnia 2023, godz. 15:00

 

Ten webinar Let's Manage IT to rozgrzewka przed wrześniową konferencją OPER8IT. 

Podczas spotkania skupiliśmy się na kluczowych aspektach transformacji procesów, dzięki automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI) w obszarze IT Operations. Współczesne środowiska informatyczne wymagają coraz większej optymalizacji, szybkości i efektywności, a to właśnie dzięki automatyzacji i AI można osiągnąć te cele.

Obejrzyj nagranie

W trakcie spotkania omówiliśmy zagadnienia:

Rozmowę z Łukaszem Ratmanem, Mateuszem Szkudlarkiem i Radosławem Gnatem przeprowadził Krzysztof Bryła

 

Łukasz Ratman

Dyrektor Departamentu @ ING Hubs Poland

IT Tech Leader z ponad 12-letnim doświadczeniem managerskim na różnych szczeblach i w różnych domenach (od kilku do kulkuset osób). Dostarczał produkty w zakresie IT Security, Software Development, Monitoring, IT Infrastructure, Operations i Intelligence Automation. Przewodził międzynarodowym transformacjom DevOps, service transitions i transformacjom Agile. 

Posiada wykształcenie techniczne (Politechnika Wrocławska) oraz certyfikację mentorską. 
Karierę zawodową rozpoczynał pracując na IBM AS400, Oracle Peoplesoft oraz Unix.

Łukasz Ratman  -min-1
 

Mateusz Szkudlarek

Senior Director of IT Operations @ TVN Warner Bros. Discovery

Manager z ponad 10-letnim doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi projektami IT oraz zespołami. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą IT, przechodzący przez wszystkie poziomy - począwszy od administratora odpowiedzialnego za utrzymanie systemów centralnych, aż do stanowiska Dyrektora ds. Operacji IT, zarządzającego zespołem ponad 100 pracowników.

Ostatnio skupił się na transformacji do nowego modelu działania w dziedzinie IT. Posiada doskonałe umiejętności podejmowania decyzji, pełne zaufanie do własnej oceny sytuacji oraz umiejętność budowania trwałych relacji zespołowych. W swojej karierze zarządczej skupia się na uczciwości, komunikacji oraz budowaniu zespołu poprzez rozwijanie, coaching i awansowanie.

Dba o osiąganie w pracy celów, takich jak poprawa efektywności działań i dbałość o zadowolenie klientów. W relacjach biznesowych preferuje skupienie na rozwiązywaniu problemów oraz elastyczności.

Mateusz Szkudlarek-1
 

Radosław Gnat

Cyber Resilience Manager @ GSK

Jest związany z branżą IT od prawie 20 lat, orbitując wokół bezpieczeństwa od samego początku. Doświadczenie zdobywał w różnych podmiotach, począwszy od administracji publicznej, poprzez MŚP a skończywszy na międzynarodowych korporacjach. Jako doradca negocjował I opiniował wielomilionowe kontrakty pod względem bezpieczeństwa IT, budował zespoły zarządzania ryzykiem cyber security czy strategie bezpieczeństwa. W chwili obecnej dba o zbudowanie odporności na zdarzenia związane z ryzykiem cybernetycznym na poziomie globalnym.

W czasach pandemii współzałożyciel inicjatywy Cyber Volunteers 19 mającej na celu ochronę służby zdrowia w Europie przed atakami hakerskimi, nagrodzonej przez Forbes UK. Aktywny trener i wykładowca akademicki przedmiotów związanych z bezpieczeństwem. Występował jako prelegent m.in. na Semafor, czy IT Manager of Tomorrow. Autor artykułów o łączeniu dobrych praktyk zarządzaniu usługami IT oraz cyberbezpieczeństwa. Posiadacz certyfikatów ISC(2)®, Microsoft®, czy ITIL®

Radosław Gnat
 

Krzysztof Bryła

Information Security Officer @ ERGO Technology & Services

IT Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT. Specjalista w budowaniu struktury organizacyjnej IT at group level, tworzeniu podstaw i strategii Cyber Security, prowadzeniu spraw z zakresu kryminalistyki.

Kieruje rozproszonym na całym świecie zespołem ekspertów (Europa, USA, Azja) w ramach świadczenia usług dla grupy interesariuszy. Wzmacnia i rozwija liderów do kierowania niezależnymi zespołami, zarządza konfliktami, tworzy kulturę liderów na każdym etapie.
 

krzysztof_bryla-min-1-1-1

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.