Let's Manage IT Live

5 trendów i 5 wyzwań, na które IT Operations musi się przygotować

 

Spotkanie odbyło się 25 sierpnia 2022, godz. 15:00

 

Najnowsze trendy w operacjach IT na nowo definiują rolę IT Ops w organizacjach.

Działy IT od dawna określały się jako struktury obsługujące systemy o znaczeniu krytycznym dla biznesu. Jednak coraz częściej podejmują kroki ku temu, aby stać się liderami innowacji w organizacjach. Najnowsze trendy w operacjach IT napędzają te zmiany. Obejrzyj nagranie i dowiedz się więcej o kierunku obieranym przez organizacje oraz wyzwaniach z jakimi się mierzą. 

Obejrzyj nagranie ze spotkania

Podczas spotkania w ramach Let’s Manage IT Live porozmawialiśmy m.in o:

 
trendach w IT Operations na 2023 rok
 
wyzwaniach, na które branża musi się przygotować
Spotkanie odbyło się w języku angielskim.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Kozakiewicz, a jego gośćmi byli Joseph George oraz Robert Pławiak.

 

Krzysztof Kozakiewicz

CEO @ Let's Manage IT

Współzałożyciel i Wiceprezes spółki Conlea. Pomysłodawca i Prezes Fundacji Let’s Manage IT. Trener i konsultant ITSM z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wdrażał i doskonalił procesy operacyjne i taktyczno-strategiczne w firmach z sektora bankowego oraz lotniczego. Absolwent ekonomii i programu MBA. Spędził ponad 1000 godzin w salach szkoleniowych. Pasjonat sportu.

krzysztof krzysiek kozakiewicz
 

Joseph George

Vice President – Product Management
Digital Service & Operations Management @ BMC Software

 

Obecnie przewodzi zarządzaniem produktami dla IT Operations Management portfolio w dziale Digital Service and Operations Management (DSOM) w BMC Software. W tej roli kieruje transformacją opartą na nowoczesnej, otwartej platformie AIOps, SaaS, która rozwiązuje szereg potrzeb klientów w zakresie observability, service assurance, predictive optimization oraz automated remediation. 

Przed rozpoczęciem pracy w BMC pełnił wiele funkcji kierowniczych w zakresie zarządzania produktami, marketingu rozwiązań i rozwoju oprogramowania w prywatnych i publicznych firmach technologicznych w tym Sungard AS, NetIQ, Tivoli (IBM) i Texas Instruments.

Joseph posiada kilka patentów technologicznych i opublikował wiele artykułów i blogów dla CIO, Forbes.com i DRJ. Został wyróżniony przez Radę Wykonawczą CIO nagrodą One to Watch 2019 dla przyszłych dyrektorów ds. technologii biznesowych na poziomie C. Joseph uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Teksas w Austin, tytuł magistra informatyki na Uniwersytecie Stanowym Mississippi oraz tytuł BTech w dziedzinie informatyki i inżynierii na Uniwersytecie Kerala w Indiach.

Joseph_George
 

Robert Pławiak

CEO / Group CIO @ ILS Sp. z o.o.

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w IT Management (R&D, Operations, Infrastructure and IT Security). Zna dobrze IT Auditing, Information System Management, System and Quality, Systems Auditing. Ma doświadczenie we wdrażaniu i ustanawianiu Quality Systems i/lub ISMS. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie standardu TOGAF w celu zbudowania nowego podejścia w dziale IT (zwłaszcza stworzenia dobrego pomostu między Biznesem a IT).

EOQ (European of Quality) Lead Auditor, EOQ Quality Manager, ISMS Lead Auditor, Certified IT Security Officer, Certified Manager of Application Security and Business Systems oraz ISACA&ISSA Member.

Specjalizacje:

* Zarządzanie projektami wg int. standardy.
* Rozwój misji IT.
* Wdrożenie rozwiązania krótko/długoterminowego w obszarze IT.
* Ciągłe doskonalenie i podejście „do zrobienia” w celu optymalizacji jednostek IT.
* Spełnienie wymagań biznesowych.
* Rozwój i optymalizacja architektury systemów IT.

Robert Pławiak

sygnet_light_big

 

Let's Manage IT to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to organizując konferencje, meet-upy i społeczność online.