Raport IT Manager of Tomorrow 2022

Już po raz drugi jako Let’s Manage IT postawiliśmy sobie wyzwanie w postaci stworzenia podsumowania, które będzie brało pod lupę obraz współczesnego managera IT. Kim jest, jakim zespołem zarządza, jakim wyzwaniom stawił czoła, a z jakimi przyjdzie mu się dopiero zmierzyć? Efektem naszej pracy jest raport IT Manager of Tomorrow 2022.

Pobierz raport

Partnerzy raportu

 

logitech logo strona AWS logo strona Microsoft allegro logo strona dell technolgies logo strona business link logo strona Miasto Gdynia abb logo strona ework logo strona invest logo strona natek logo strona palo alto logo strona peopecert logo strona safe logo strona conlea logo strona CRN Live More Pomerania GSK Invest in Gdynia ITWiz

Organization Architect, People, Business czy Tech Leader?

Od ponad 10 lat wspieramy managerów IT i ich organizacje w rozwoju, osiąganiu celów i poprawie efektywności. W raporcie chcemy z jednej strony ocenić, gdzie jako grupa zawodowa w tym momencie jesteśmy, a z drugiej strony stworzyć narzędzie, które pozwoli każdemu managerowi zweryfikować poziom swojego rozwoju w porównaniu z innymi osobami pracującymi w branży.

 

Zawartość raportu

 

Rozdział I
Kim jest pracownik IT w Polsce?

Branża IT w Polsce nieustannie ewoluuje. Powodem tego jest między innymi ogromny wzrost zapotrzebowania na usługi IT przy jednoczesnym deficycie specjalistów. Dzięki odpowiedziom ankietowanych określiliśmy orientacyjną strukturę branży i jej pracowników.

Zrzut ekranu 2022-05-4 o 14.44.51
 

Rozdział 2

Rok 2021 z perspektywy branży IT

Patrząc z perspektywy czasu, ostatnie lata (głównie ze względu na pandemię) były dla wielu branż dużym wyzwaniem. Nie da się ukryć, że sektor IT przeszedł przyspieszoną i wymuszoną nieco transformację na wielu polach. Moment, w którym branża znajduje się dziś pokazuje jednak, że niepewność okazała się tylko chwilowa. Odpowiedzi naszych badanych tylko potwierdzają to stwierdzenie. Pokazują między innymi, jak ważny w biznesie jest czynnik ludzki, a swoboda działania zapewniona wykwalifikowanej kadrze może być bodźcem wspierającym w drodze do wyznaczonych celów.

Zrzut ekranu 2022-05-4 o 14.52.53
 

Rozdział 3 

Plany i wyzwania managerów IT na 2022 rok

Celem tej serii pytań było znalezienie kierunku, w jakim rozwija się branża IT. Chcieliśmy poznać techniczne aspekty tego rozwoju, ale również dowiedzieć się, skąd „Managerowie Jutra” czerpią swoją wiedzę i co ich motywuje do działania.

Zrzut ekranu 2022-05-4 o 14.51.18
 

Rozdział 4

Czego nauczył nas rok 2021, czy jesteśmy gotowi na 2022?

Powyższe pytanie zadaliśmy partnerom raportu. Jak z ich perspektywy wyglądał rok 2021? Na co powinniśmy się przygotować w roku 2022? Sprawdziliśmy to!

Zrzut ekranu 2022-05-4 o 14.54.08

Komentarze ekspertów

Raport został wzbogacony o komentarze ekspertów. Są one nie tylko oceną wyników ankiet, ale także, a raczej przede wszystkim, szerszą perspektywą naszych specjalistów, na dane zagadnienie. Warto pochylić się nad nimi szczególnie.

 

Zrzut ekranu 2022-05-4 o 15.02.14

Logo LMIT

Inicjatorem oraz autorem raportu jest Fundacja Let’s Manage IT, która od 7 lat, poprzez konferencje, meet-upy i społeczność online, łączy managerów i profesjonalistów IT, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce.

Autorzy komentarzy

Ireneusz Zalewski-_profile-picture-1

Dr. Ireneusz Zalewski

Senior Director IT Products @ Hapag-Lloyd AG
michał rączka

Michał Rączka

IT Director Engineering @ mBank
Szymon Araczewski

Szymon Araczewski

IT Competence Center @ Bosch
Anna Sroka

Anna Sroka

IT Service Manager Global Business Solutions SAP @ Oerlikon
MartaCieslecka3

Marta Ciesielska

Senior Project Manager @ Vaimo
Bartosz Kozakiewicz-1

Bartosz Kozakiewicz

CEO @ Conlea
Lukasz Wiercinski 5

Łukasz Wierciński

Head of Technology Center @ Roche
robert radziejewski allegro 1 (3)

Robert Radziejewski

Team Manager, Technical Platform @ Allegro